Kompleksowy przewodnik po turystyce biznesowej

turystka biznesowa

Kiedy podróżujesz w interesach, może się wydawać, że to strata czasu, aby robić cokolwiek innego niż skupiać się na sprawach firmowych. Jednak całkowite skupienie się na biznesie podczas podróży oznacza, że przegapisz potencjalne możliwości rozwoju osobistego i przyszłej współpracy. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój następny wyjazd służbowy, zastosuj się do tych wskazówek zespołu. Nie tylko pomogą Ci one wywrzeć wpływ podczas pobytu poza biurem, ale także pomogą Ci nawiązać nowe kontakty ze współpracownikami i stworzyć długotrwałe relacje.

Bądź dobrym słuchaczem.

Pamiętaj, że w trakcie turystyki biznesowej, robisz też interesy. Najlepszym sposobem na nawiązanie kontaktów z ludźmi podczas podróży jest słuchanie ich. Jeśli ktoś opowiada Ci o swojej rodzinie, wychowaniu lub zainteresowaniach, oznacza to, że otwiera się przed Tobą. Przyszła współpraca jest bardziej prawdopodobna, gdy ludzie czują się ze sobą związani. Możesz również wykorzystać ten czas, aby dowiedzieć się więcej o swoich klientach. Rozmawiając z ludźmi, staraj się zadawać pytania otwarte. Pytania otwarte pozwalają ludziom mówić swobodnie, zamiast odpowiadać prostym „tak” lub „nie”.

Poświęć czas na zrozumienie kultury.

Zanim jeszcze zarezerwujesz swoją podróż, zbadaj ogólną kulturę regionu, który odwiedzasz. Pomoże ci to zrozumieć ludzi, których spotkasz, a także pomoże ci podjąć lepsze decyzje. Niektóre kultury są bardziej formalne lub swobodne niż inne. Niektóre kultury są niezwykle bezpośrednie, a inne bardziej pośrednie. Zrozumienie tych różnic może pomóc Ci nawiązać lepsze kontakty z ludźmi. Podczas podróży biznesowej zwracaj uwagę na drobne szczegóły, takie jak tempo mówienia, sposób stania, tematy rozmów i ubiór. Analiza tych szczegółów pozwoli Ci lepiej zrozumieć daną kulturę. Odwiedzanie potencjalnych klientów i klientów to świetny sposób na nawiązanie kontaktów. Jednak możesz być niezdecydowany, aby odwiedzić tych ludzi, gdy podróżujesz w celach biznesowych. Nie musisz być sprzedawcą, gdy odwiedzasz klientów. Zamiast tego pomyśl o odwiedzaniu klientów jako o okazji do nauki. Staraj się zadawać pytania, które wykraczają poza oczekiwane. Staraj się nie skupiać na produkcie lub usłudze, którą próbujesz sprzedać. Zamiast tego skup się na samych klientach, ich potrzebach i problemach oraz ich codziennych doświadczeniach.

Pozostań w kontakcie ze swoim zespołem.

Jak w każdym związku na odległość, komunikacja jest kluczowa. Nie oznacza to, że musisz wysyłać e-maile o każdej porze dnia; oznacza to tylko, że powinieneś przemyśleć jak pozostajesz w kontakcie ze swoim zespołem. Staraj się unikać wysyłania długich maili, które są dołączone do łańcucha innych maili. Zamiast tego staraj się, aby Twoje e-maile były krótkie i słodkie, i unikaj wysyłania ich w czasie, gdy wiele osób otrzymuje e-maile. Staraj się zaplanować regularne godziny komunikacji z zespołem. Może to być tak proste, jak zaplanowanie cotygodniowej rozmowy wideo. Ułatwi to nadrobienie zaległości i pozostanie w kontakcie z członkami zespołu.

turystka biznesowa
https://meetingart.pl/oferty/turystyka-biznesowa/

Bądź elastyczny i idź z prądem.

Bycie elastycznym pomoże ci poruszać się w nieoczekiwanych sytuacjach i budować długotrwałe relacje. Ważne jest, aby nie mieć zbyt wielu ustalonych planów, gdy jesteś w podróży. Może to sprawić, że będziesz postrzegany jako sztywny i może spowodować, że przegapisz niesamowite możliwości, które pojawią się na twojej drodze. Jeśli masz kilka ustalonych planów, ale pozostawiasz resztę swojego harmonogramu otwartą, będziesz mógł iść z prądem i być otwartym na to, co przynosi dzień. To pomoże Ci zrobić lepsze połączenia z ludźmi i sprawi, że będziesz bardziej przystępny. Pomoże Ci to również znaleźć swój rytm i poczuć się bardziej komfortowo w nowym środowisku.

Podsumowanie

Podczas podróży możesz czuć się tak, jakbyś był obserwowany. Może to sprawić, że poczujesz się nieswojo i odciągnąć cię od bycia sobą. Kiedy czujesz, że jesteś obserwowany, spróbuj odpuścić sobie uczucie bycia obserwowanym. Postaraj się, aby ta obserwacja dotyczyła Ciebie samego. Zapytaj siebie, co możesz zrobić, aby poczuć się bardziej komfortowo lub zrelaksować w danej sytuacji. Postaraj się, aby Twoja podróż biznesowa była jak najbardziej produktywna. Staraj się mądrze wykorzystywać swój czas i nie pozwól, by podróże odciągały Cię od Twoich celów i marzeń. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją następną podróż służbową, zastosuj się do tych wskazówek zespołu. Nie tylko pomogą Ci one wywrzeć wpływ, gdy jesteś z dala od biura, ale także pomogą Ci ponownie połączyć się ze współpracownikami i stworzyć długoterminowe relacje.